Кето панакота със стевия
септември 22, 2021

Кето панакота със стевия …. и преди съм правила панакота, но тази е невероятна!!!
Още повече, че е без млечни. Знам колко хора не консумират млечни и яйца. Старая се да предложа нещо и на тях.
Желатинът може да се замени с агар агар и тогава десертът става веган.
Съветвам ви сами да си правите ядковите млека.
Кето панакота със стевия, без млечни (продукти за три чашки):
Продукти за ваниловата част:
- 150 гр. кокосова сметана
- 150 мл. бадемово мляко
- 1 ч.л. ванилия
- 60 гр. подсладител / аз ползвах 30 гр. стевия и 30 гр. еритритол/
- 5 гр. – 10гр. желатин на Тримарт
Продукти за шоколадовата част:
- 150 гр. кокосова сметана
- 150 мл. бадемово мляко
- 40 гр. натуралено какао
- 1 ч.л. ванилия
- 60 гр. подсладител / аз ползвах 30 гр.стевия и 30 гр. еритритол/
- 5 гр. – 10 гр. желатин на Тримарт.
Начин на приготвяне:
Първото и най-важно е кокосовата сметана. За целта ви трябва едно кенче кокосово мляко. То се оставя в хладилника за поне 24 часа. След това се отваря и много внимателно се отделя твърдата бяла част. Отдолу остава вода. Излиза точно 300 гр. кокосова сметана. Приберете я в хладилника, докато ви потрябва.
Пригответе си чашки, които да наклоните.
В продълговата тясна тавичка се слага кърпа и поставят чашките като се накланят, както се вижда на снимката….
Започва се с бялата част.
Важно: Почва се от желатина, който се разтваря според инструкциите на опаковката.
В касеролка се изсипват всички продукти, без желатина. Бърка се на среден огън и се маха преди да заври. Оставяте течността някъде на кухненски плот или маса. След това набъбналият желатин се разтапя на водна баня и се излива в сместа.
Наливате по равно в чашките. Като се охлади прибирате в хладилник да стегне. Отнема около 2 часа.
Шоколадовата част се прави след като е стегнала бялата. Същият процес се повтаря и тук. Всички продукти се слагат в касеролка. Бърка се на среден огън и се маха преди да заври. Хубаво е да прецедите сместа през цедка заради какаото.
Желатинът се прави по същия начин и се изсипва при течността.
Сместа се охлажда като съдът, в който е налята, се слага в друг съд със студена вода. Бърка се до охлаждане. Или оставете да се охлади на стайна температура. Вадите чашките и вече ги изправяте. Наливате шоколадовата течност.
Прибирате в хладилник и след като стегне- вашата кето панакота със стевия е готова!
Добър апетит!
Още много подобни рецепти можете да намерите, а и самите вие да публикувате, във фейсбук групата ни:
Автор: Валерия Христова